ساعت سانسور سرگرمی کارتون سرگرمی بیا تو بخندیم

ساعت: سانسور سرگرمی کارتون سرگرمی بیا تو بخندیم کارتون منتخب روز

گت بلاگز اخبار اجتماعی از بین بردن 41 ماده از 92 ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه / طیبه سیاووشی

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ، در خصوص آخرین اوضاع تدوین لایحه تأمین امنیت زنان گفت: این لایحه در ابتدا با حضور معاونت زنان مدیر جمهور، مجلس و قوه قضائیه بررسی و تصوی

از بین بردن 41 ماده از 92 ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه / طیبه سیاووشی

طیبه سیاووشی: از بین بردن 41 ماده از 92 ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه

عبارات مهم : امنیت

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ، در خصوص آخرین اوضاع تدوین لایحه تأمین امنیت زنان گفت: این لایحه در ابتدا با حضور معاونت زنان مدیر جمهور، مجلس و قوه قضائیه بررسی و تصویب شد و سپس به قوه قضائیه فرستاده شد که در انجا هم مجدداً با حضور نمایندگانی از دستگاه های متفاوت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ولی هنوز در آنجا باقی مانده است و تا به حال به مجلس ارجاع داده نشده هست.

به گزارش منزل ملت؛عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان این که ۴۱ ماده از ۹۲ ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه از بین بردن شده است هست، از قوه قضائیه خواست که در بررسی لایحه نظر های کل جامعه زنان را مد نظر قرار دهد.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ، در خصوص آخرین اوضاع تدوین لایحه تأمین امنیت زنان گفت: این لایحه در ابتدا با حضور معاونت زنان مدیر جمهور، مجلس و قوه قضائیه بررسی و تصویب شد و سپس به قوه قضائیه فرستاده شد که در انجا هم مجدداً با حضور نمایندگانی از دستگاه های متفاوت مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ولی هنوز در آنجا باقی مانده است و تا به حال به مجلس ارجاع داده نشده است.

از بین بردن 41 ماده از 92 ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه / طیبه سیاووشی

نماینده مرم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهردر مجلس شورای اسلامی گفت: تعدادی از نمایندگان مجلس در عید امسال با آقای دکتر لاریجانی دیداری داشتیم و در آن دیدار از ایشان درخواست کردیم از مدیر قوه قضائیه بخواهند که بررسی این لایحه را تصریح کنند و سریعتر به دست مجلس برسانند. چون ما از ابتدای ورودمان به مجلس هر روز منتظر این لایحه هستیم و به همراه معاونت زنان مدیر جمهور مکرراً از قوه قضائیه درخواست ارسال این لایحه به مجلس را داشته ایم ولی نزدیک به 3 سال گذشته و هنوز این این لایحه به دست ما نرسیده است.

وی ادامه داد: فراکسیون زنان مجلس به همین جهت دیداری هم با آقای محسنی اژه ای داشت که در آن دیدار همه نمایندگان بالاتفاق در مورد لایحه منع خشونت علیه زنان صحبت کردند و از قوه قضائیه درخواست کردند که در بررسی هایشان تعجیل کنند.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ، در خصوص آخرین اوضاع تدوین لایحه تأمین امنیت زنان گفت: این لایحه در ابتدا با حضور معاونت زنان مدیر جمهور، مجلس و قوه قضائیه بررسی و تصوی

سیاوشی گفت: مساله اینجاست که این لایحه به طور مبسوط مورد بررسی قوه قضائیه قرار گرفته و طبق گفته آقای خدائیان معاون مدیر قوه قضائیه، 41 ماده از 92 ماده این لایحه از بین بردن شده است هست، حتی ایشان گفتند علت از بین بردن این مواد، موازی بودن آن ها با مواد قانون مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری بوده. به هر حال منظور این است که کار بررسی این لایحه در قوه قضائیه انجام شده است ولی با وجود این که بیش از 4 ماه از پیگیری های ما و به اتمام رسیدن بررسی لایحه می گذرد، این لایحه هنوز به دست ما نرسیده است.

وی با بیان این که به همان مقدار که مردها در قوه قضائیه به حفظ حریم خانواده عنایت دارند ما در مجلس و فراکسیون زنان هم به این مساله توجه داریم، گفت: منتها بحث این است که خیلی از این زنانی که دچار خشونت می شوند شکایت نمی کنند و بر اثر این خشونت هایی که به این ها وارد می شود این ها مهارت زندگی کردن را از دست می دهند و گاه این زنان را تا مرز جنون و خودکشی پیش می روند؛ بنابراین چون به هر صورت و به دلایل متفاوت زنانی که در معرض خشونت قرار می گیرند شکایت نمی کنند در مواردی که جرم جنبه عمومی پیدا می کند دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند به عنوان ورود پیدا کند.در این لایحه این بند جهت ما خیلی مهم است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: بحث این است که ما باید طبق فرمایشات رهبری به دنبال یک خانواده پایدار با کیفیت باشیم ولی زنان و مادرانی که مورد خشونت قرار می گیرند یا در معرض دائم خشونت هستند نمی توانند مدیریت مناسبی در خانواده داشته باشند و از طرف دیگر هم به علت دلایل متفاوت فرهنگی و اجتماعی طلاق گرفتن جهت زن ممکن نیست و این عنوان تهدیدی جهت خانواده پایدار است.

از بین بردن 41 ماده از 92 ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه / طیبه سیاووشی

وی خاطرنشان کرد: به هر حال بهتر است با یک عنایت بیشتری این لایحه مورد بررسی قرار گیرد و صرفاً به نظر یک بخشی از جامعه توجه نکنند و نظرات بخش دیگری از جامعه و یک پارادیم فکری را هم مورد توجه قرار دهند و همچنین این لایحه را تقدیم مجلس کنند. انشاالله ما هم تلاشمان در جهت سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده و سیاست هایی مد نظر قانون اساسی خواهد بود و تنها خواسته مان این است که در بررسی این موارد کل جامعه زنان مد نظر باشد نه بخشی از آن.

طبق آماری که اخیرا شرکت بهزیستی کشور اعلام کرده است 27 درصد زنان 19 تا 49 ساله در یک سال اخیر مورد خشونت همسر قرار گرفته اند و طبق گزارش پزشکی قانونی 90 درصد خشونت های خانگی علیه زنان هست. این در حالی است که لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در قوه قضائیه است و هنوز به مجلس نرسیده است

طیبه سیاوشی شاه عنایتی ، در خصوص آخرین اوضاع تدوین لایحه تأمین امنیت زنان گفت: این لایحه در ابتدا با حضور معاونت زنان مدیر جمهور، مجلس و قوه قضائیه بررسی و تصوی

واژه های کلیدی: امنیت | خشونت | خانواده | قوه قضائیه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz